Montmartre aan Zee – Kunst en creativiteit op Koningsdag
Informatie
Tijdens Koningsdag verandert het plein van de Farèlschool aan de Koninginneweg in een sfeervolle kunstmarkt: Montmartre aan Zee. Van 11:00 tot 15:00 uur kun je
Informatie
Tijdens Koningsdag verandert het plein van de Farèlschool aan de Koninginneweg in een sfeervolle kunstmarkt: Montmartre aan Zee. Van 11:00 tot 15:00 uur kun je hier genieten van kunst, muziek en creatieve activiteiten voor jong en oud.
Kunstenaars van het regionale KunstenaarsCollectief KuCo zijn aanwezig om hun werk te tonen en te verkopen. Je kunt rustig rondkijken, inspiratie opdoen en in gesprek gaan met de makers.
Kunst, muziek en portretten
De markt wordt opgevrolijkt door accordeonist Konstantijn, die bekende liedjes speelt waarbij meezingen mag. Ook portretkunstenaar Rick Alting Siberg is aanwezig om gratis portretten te tekenen. Kun je even stilzitten? Laat je dan vereeuwigen als kunstwerk.
Bij de kraam van Gerrie van de Reep kun je bovendien een gratis siersteen uitkiezen.
Zelf creatief aan de slag
Wil je zelf iets maken? Tijdens Montmartre aan Zee kun je deelnemen aan verschillende gratis workshops, begeleid door kunstenaars van KunstenaarsCollectief KuCo.
Je kunt onder andere:
- Je eigen schilderij maken tijdens een kinderschildersworkshop onder begeleiding van kunstschilders Tineke van Amsterdam en Annet van Gerven. Materialen zoals schilderpanelen, verf en kwasten zijn aanwezig en je kunt gebruikmaken van voorbeelden of je eigen idee uitwerken.
- Een feestelijke verjaardagskaart maken door te mozaïeken met papier en andere materialen onder begeleiding van Trudi Huigen – een unieke kaart waar iedereen vrolijk van wordt.
- Creatief aan de slag met kralen en bijvoorbeeld een ketting, sleutelhanger of de populaire engeltjes maken met Evelien Hazenoot.
- Je eigen spiegel maken met een omlijsting van hout en andere materialen onder begeleiding van Robert van Rossem.
- Een mini-schilderijtje maken of andere creatieve technieken ontdekken.

De workshops zijn geschikt voor jong en oud. De minimale leeftijd om zelfstandig deel te nemen is 8 jaar. Jongere kinderen kunnen meedoen onder begeleiding van een volwassene.
Praktische informatie
• Deelname aan de workshops is gratis (op eigen risico)
• Er is per workshop plek voor een beperkt aantal deelnemers
Combineer met de Koningsmarkt
Montmartre aan Zee ligt aan de Koninginneweg, midden op de route van de Koningsmarkt. Combineer je bezoek en struin langs de gezellige kramen van de Koningsmarkt.
Tijd
Locatie
Farèlschool
Koninginneweg 38, 2225 HK Katwijk aan Zee